Reabilitacinis gydymas

Nuo € 1 asm./ 1 para

Sanatorijoje Gradiali stacionarinių ir ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų teikimas vykdomas planine tvarka- išankstinė registracija telefonu ar elektroniniu paštu, paskiriant individualų atvykimo laiką pagal sanatorijos užimtumo galimybes. Pacientai reabilitaciniam gydymui priimami darbo dienomis 8.00 – 17.00 val.

Detalesnė informacija teikiama telefonu +370 667 22803.

Medicininės reabilitacijos paslaugas teikia:
UAB „Palangos Žvorūnė“
UAB „Sveikatos uostas“

Medicininė reabilitacija su gydytojo siuntimu teikiama:

1.Stacionarinei reabilitacijai (reabilitacijai II bei pakartotinei reabilitacijai) teikiame paslaugas turintiems:

 • Judamojo – atramos aparato pažeidimų
 • Nervų sistemos sutrikimų
 • Kvėpavimo sistemos sutrikimų.

2. Ambulatorinei reabilitacijai teikiame paslaugas turintiems:

 • Judamojo – atramos aparato pažeidimų
 • Endokrininės sistemos sutrikimų
 • Nervų sistemos sutrikimų
 • Kvėpavimo sistemos sutrikimų
 • Kraujotakos sistemos sutrikimų
 • Virškinimo sistemos sutrikimų
 • Ginekologinių sutrikimų
 • Po COVID-19 ligos.

Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis profesionaliausių ir naujausių medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, masažo, socialinės ir psichologinės pagalbos, medikamentinio gydymo, dieta, pacientų ir jų artimųjų ugdymo sveikatinimo klausimais ir kt.) taikymas.

Į sanatoriją Gradiali medicininei reabilitacijai (stacionariai ar ambulatorinei) gali būti siunčiami tiek ambulatorinių, tiek stacionarių gydymo įstaigų pacientai. Sprendimą skirti medicininę reabilitaciją priima pacientą gydantis gydytojas bei fizinės medicinos ir reabilitacijos (toliau FMR) gydytojai.

Kai pacientas siunčiamas stacionarinei reabilitacijai, TLK  lėšomis apmokamos reabilitacinės procedūros bei medikamentai pagrindiniam susirgimui/ligai gydyti, apgyvendinimas ir maitinimas.

Kai pacientas siunčiamas  ambulatorinei reabilitacijai, TLK lėšomis apmokamos tik reabilitacinės procedūros (apgyvendinimas, maitinimas ir papildomos procedūros apmokamos asmeninėmis paciento lėšomis).

Medicininės reabilitacijos paslaugos teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. lapkričio 23 d. įsakymo Nr. V-1738 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. gruodžio 7 d. įsakymo Nr. V-1828 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio gydymo paslaugų teikimo bendrųjų ir specialiųjų reikalavimų aprašų patvirtinimo“ nuostatomis. Šiuos ir kitus SAM ministro įsakymus galima rasti interneto svetainėje www.sam.lt.

Reabilitaciniam gydymui atvykstantiems pacientams privaloma turėti:

 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą
 • gydančio gydytojo medicininių dokumentų išrašą/siuntimą (forma 027/a ar epikrizė), išduotą informacinėje sistemoje „esveikata“

Pacientams, kuriems reabilitacija atliekama TLK lėšomis, mokamos medicininės paslaugos įstaigoje teikiamos, kai pacientas pageidauja papildomų medicininių procedūrų, kurios nėra susijusios su pagrindinės ligos gydymu ir nėra kompensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų(būtinas gydytojo leidimas) ar pageidauja pagerintų gyvenimo sąlygų (pvz: kambaryje nori gyventi vienas).

Krepšelis
Scroll to Top