Judesio terapija

Nuo € 1 asm./ 1 para

KINEZITERAPIJA

Tempimo mankšta

Jaučiant nuolatinį stresą, organizmas ginasi priversdamas raumenis spazmuoti. Tempimo pratimų metu mes atpalaiduojame raumenis, giliai ir lėtai kvėpuodami stimuliuojame parasimpatinę nervų sistemą, išjudiname sąnarius, kurie nuo sėdimo darbo sustingsta. Šios mankštos tikslas – nuraminti kūną ir protą efektyviu tempimu.

Šiaurietiškas ėjimas

Šiaurietiškasis ėjimas populiarus ir praktikuojamas gydyti kvėpavimo ir kraujotakos sistemos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinsono ir Alzheimerio ligas. Šiaurietiško ėjimo praktikas lengva išmokti ir taikyti, todėl lengvai vysto aerobinę ištvermę. Ėjimo metu treniruojama net 90% kūno raumenų, mažėja streso lygmuo, skatinamas metabolizmas, gerinama įmuninė ir psichologinė būsena. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimo metu atliekamas apšilimas, instruktažas ir ėjimas pušyno takais.

Kvėpavimo mankšta

Šios mankštos metu mokoma taisyklingo kvėpavimo – kvėpavimo pilvu (diafragmos raumenimis). Pratimai skirti lavinti plaučių tūrį, pilvo presą, tarpšonkaulinius raumenis. Mankštos metu praktikuojamos „shirun yoku“ – miško maudynės, kurių metu mažėja kortizolio kiekis ir daugėja seratonino kiekis organizme, nurimstame, stabilizuojamas emocinis balansas.

Užsakyti

Nuolatinis skubėjimas, dažnai patiriamas stresas, nuovargis, nemiga – visa tai neretai tampa šiandieninio žmogaus palydovais. Žmogus jaučiasi pavargęs, įsitempęs, sunkiai koncentruoja dėmesį, susikaupimą, blogai miega. Vienas iš būdų, galinčių padėti sulėtinti gyvenimo tempą, tai dažnesnis buvimas gamtoje.

Gamtos ir judesio terapija, tai mokymasis telkti dėmesį į esamąjį momentą gamtoje, į įvairius potyrius, asociacijas, buvimą su savo kūnu ir gamta. Užsiėmimo metu Gradiali specialistas pademonstruos, kaip sulėtintini tempą ir judesio pagalba susikoncentruoti į mus supančius potyrius.

Judesys, gamtos kvapai, garsai, vaizdai veikia mūsų smegenis, mažina streso hormonu vadinamo kortizolio koncentraciją kraujyje, lėtina pulsą, mažina kraujospūdį, suaktyvina parasimpatinę nervų sistemą, gerina atmintį, protines funkcijas, tokias kaip informacijos apdorojimo greitis, dėmesio valdymas, kūrybiškumas, savikontrolė. Tokio pobūdžio užsiėmimai taip pat stiprina imunitetą, gerina miego kokybę, didina laimės jausmą bei pasitenkinimą gyvenimu.

Užsakyti

Tai gydomoji mankšta, atliekama salėje kartu su kineziterapeutu.

Kineziterapija (gydymas judesiu) – viena pagrindinių reabilitacijos ir sveikatinimo priemonių. Tinkamas judesys ir taisyklingas kvėpavimas padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų bei raumenų, širdies bei kraujagyslių ir kitų sistemų gerą funkcinę būklę, normalizuoti medžiagų apykaitą bei gerinanti bendrą vidaus organų veiklą. Kineziterapija turi didelę naudą žmonėms, kuriuos vargina nugaros, stuburo, sąnarių skausmai.

Grupinė kineziterapija taikoma stiprinant viso kūno raumenyną, esant stuburo susirgimams (netaisyklingos laikysenos gerinimui, stuburo osteochondrozės, radikulopatijų gydymui, po stuburo operacijų), sąnarių ligoms (artritui, artrozei, Bechterevo ligai, po sąnarių operacijų), sergant kvėpavimo (bronchinės astmos, obstrukcinio bronchito), endokrininės sistemos (cukrinio diabeto, skydliaukės ir kt. susirgimams), širdies – kraujagyslių sistemos (koronarinei širdies ligai, hipertenzijai) ligomis.

Kineziterapijos salėje metu naudojami maži kamuoliukai, Gymnic kamuoliai, Therra-Band juostos, lazdos bei įvairūs sportiniai prietaisai, kurie gydomąją mankštą padaro įdomią ir efektyvią. Rekomenduojame 10 mankštų ciklą, kad pajustumėte poveikį savo sveikatai.

Užsakyti

Vertikali vonia – tai kineziterapijos pratimai, atliekami baseine su mineraliniu vandeniu, esant 35 – 36 C temperatūrai. Tokios temperatūros vanduo, atitinkantis kūno temperatūrą, atpalaiduoja raumenis ir atlaisvina sąnarius. Vertikalios vonios metu atliekami įvairūs pratimai ant plokštumos, prie sienelės ar su įvairiomis pagalbinėmis vandens priemonėmis.

Užsakyti

Tik su gydytojo paskyrimu

Vertikali vonia – tai kineziterapijos pratimai, atliekami baseine su mineraliniu vandeniu, esant 35 – 36 C temperatūrai. Tokios temperatūros vanduo, atitinkantis kūno temperatūrą, atpalaiduoja raumenis ir atlaisvina sąnarius. Vertikalios vonios metu atliekami įvairūs pratimai ant plokštumos, prie sienelės ar su įvairiomis pagalbinėmis vandens priemonėmis. Stuburo tempimas Glisono kilpoje – tai mūsų sanatorijos pasididžiavimas ir viena efektyviausių procedūrų esant nugaros skausmams.

Stuburo tempimas yra puiki priemonė gerinanti tarpslankstelinių diskų mitybą, mažinanti jaučiamus nervų šaknelių spaudimo simptomus, gerinanti stuburo mobilumą ir padedanti atpalaiduoti įsitempusius juosmeninės stuburo dalies raumenis. Procedūros metu, naudojant RedCord įrangą, galima reguliuoti tempimo intensyvumą, naudoti vibraciją, kuri padeda geriau atpalaiduoti įtemptas raumenų struktūras.

Procedūros metu žmogus testuojamas, atliekami laipsniškai sunkėjantys pratimai uždaroje kinetinėje grandinėje. Krūvis didinamas iki ribos, kol asmuo gali atlikti pratimus taisyklingai, ar pradeda jausti skausmą. Pažeidimas, raumens silpnumas diagnozuojamas, jei asmuo negali atlikti pratimo su palyginti mažu krūviu ar, atliekant pratimą, stebima dešinės ir kairės kūno pusės raumenų jėgos asimetrija. Sutrikimo lokalizacija tikslinama atliekant pratimus atviroje kinetinėje grandinėje.

Naudojant Redcord sistemą galima diagnozuoti stuburo slankstelių paslankumą, nestabilumą, sąnarių mobilumą.

Užsakyti 30 min. mankštą Užsakyti 60 min. mankštą

Jėgos ir balanso plokščių modulis naudojamas svorio jėgos pasiskirstymui, balansui įvertinti ir treniruoti. Šios plokštės yra stabilios, todėl saugios žmonėms, turintiems pusiausvyros sutrikimų. Procedūros metu vertinama pusiausvyra pagal standartizuotą metodiką, duomenys automatiškai panaudojami kompiuterinių žaidimų, pratimų sunkumo lygiui nustatyti.

  • Neurologinių, ortopedinių ligų reabilitacijai
  • Po stuburo traumų
  • Kritimų prevencijai mažinti
  • Sergant labirinto ligomis
Užsakyti

Pratimai atliekami su profesionalaus kineziterapeuto priežiūra, pagal individualų besilaukiančiosios moters pajėgumą. Užsiėmimų metu stiprinami dubens, juosmens, kojų ir rankų raumenys. Naudojami gimnastikos kamuoliai, atliekami pratimai su savo kūno svoriu ar papildomomis priemonėmis, atsižvelgiant į individualią moters būklę.

Mankštų nauda: padeda pasiruošti gimdymui ar atsistatyti po jų tiek fizine, tiek emocine prasme; padeda išvengti nėštumui būdingų nemigos, nugaros skausmų, oro trūkumo, padažnėjusio galvos skausmo, galūnių tinimo negalavimų, harmonizuoja emocijas, moko mylėti besikeičiantį kūną ir jausti siunčiamus signalus, kurti besimezgantį ryšį su kūdikiu.

Mankštos trukmė: 30 min.+ diafragminio kvėpavimo pratimai

Mankštos vyksta: pirmadienį/trečiadienį/penktadienį 15:00 val. Mažojoje kineziterapijos salėje II aukšte. Į mankštą rekomenduojame atvykti 15 minučių anksčiau. Jei negyvenate sanatorijoje Gradiali, atvykite jau su patogia apranga mankštai. Mankštos metu sportinė avalynė nėra privaloma.

Dovana: Po kiekvienos mankštos (15:40 val.) Jūsų laukia deguonies kokteilis su mineraliniu vandeniu arba inhaliacijos procedūra su mineraliniu vandeniu pasirinktinai. O įsigijus 5 mankštų abonementą papildomai gausite gamtos terapiją (penktadieniais 16:00 val.)

Užsakant abonementą sutaupote! 5 mankštos 75 Eur 63 Eur.

DĖMESIO! Įsigijus mankštos kuponą, prašome mus informuoti dėl dalyvavimo pasirinktu metu:  +370 667 22802, sanatorija@gradiali.com

Užsakyti 1 mankštą Užsakyti 5 mankštas

Pilates treniruočių metu atliekami reabilitacinio pobūdžio fiziniai pratimai liemens raumenų stabilizavimui ir stiprinimui, kurie koreguoja netaisyklingus mūsų kūno įpročius. Reguliariai atliekant Pilates pratimus, atstatoma taisyklinga stovėsena ir sėdėjimo padėtis, formuojamas taisyklingos laikysenos įprotis ir kiekvienam žmogui būdingi natūralūs judesiai. Dėmesys skiriamas kokybiškam, lėtam ir sąmoningam judesio atlikimui, kuomet įsijungia kūno ir proto dermė.

Mankštos vyksta: I, III ir IV 17:00 val. ir II ir V 10:00 val. mažojoje kineziterapijos salėje II aukšte. Į mankštą rekomenduojame atvykti 15 minučių anksčiau. Treniruotėms rinkitės lengvą sportinę aprangą, pratimai atliekami be sportinės avalynės (su kojinėmis arba basomis).

Užsakant abonementą sutaupote! 10 mankštų 100 Eur 70 Eur.

Užsakyti 1 mankštą Užsakyti 10 mankštų

ERGOTERAPIJA

Ergoterapija – tai paciento sveikatos galimybių sugrąžinimas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla. Pagrindinis ergoterapijos tikslas – mokyti pacientą atlikti veiklą, užduotis ir vaidmenis, siekiant užtikrinti produktyvų jo gyvenimą, savęs bei aplinkos kontrolę. Individualios ergoterapijos metu atsižvelgiama į paciento asmeninius poreikius, užsiėmimai pritaikomi, pagal paciento gebėjimus bei poreikius.

Konsultacijos metu vertinami:

  • smulkiosios motorikos gebėjimai (rankų funkcija, abipusė – rankų koordinacija, vizualiniai – motoriniai įgūdžiai, akademiniai įgūdžiai);
  • gebėjimai priimti ir reaguoti į aplinkos dirgiklius (sensorinė integracija);
  • gebėjimai savarankiškai atlikti savipriežiūros veiklas (valgymas, apsirengimas, higieninių įgūdžiai, jų formavimas ir kt.);
  • pažintiniai įgūdžiai (dėmesio koncentracija, judesių planavimo įgūdžiai ir kt.);
  • kompensacinių ir pagalbinių priemonių poreikis bei pritaikymo galimybės.
Užsakyti

Ergoterapijos užsiėmimo metu siekiama gerinti turimus arba atstatyti prarastus kasdieninės veiklos paciento įgūdžius. Šioje ergoterapijoje taikoma judamojo – atramos aparato traumoms (kaulų lūžiams) ir ligoms (osteoporozei, artritui, artrozei ir kt.), nervų sistemos pažeidimams (galvos, stuburo traumoms) ir ligoms (riešo kanalo tuneliniam sindromui, diskogeninei išvaržai, insultams, neuropatijoms ir kt.), minkštųjų audinių traumoms (randams, kurie riboja rankos judesius, raiščių, raumenų ir sausgyslių pažeidimams) ir ligoms (epikondilitui, tendovaginitui ir kt.) gydyti.

Procedūros metu:

  • didėja judesių amplitudė,
  • lavinama smulkioji motorika,
  • stiprėja nusilpę raumenys,
  • gerėja audinių apsirūpinimas krauju,
  • gerėja koordinacija.
Užsakyti

Plaštakos jėgai lavinti. Dinamometro pagalba atliekami plaštakos izometrinio griebimo jėgos matavimai. Pirštų sugnybimo jėgos matuokliu išmatuojama pirštų jėga ir ištvermė. Kompiuterinių žaidimų pagalba lavinami motoriniai įgūdžiai, didinama pirštų ir plaštakos jėga bei ištvermė.

Rekomenduojama esant:

  • plaštakos raumenų silpnumui
  • blogam sugriebimui
  • blogiems rankos motoriniams įgūdžiams

Rankoms. Pratimai skirti rankos sąnarių amplitudėms, jėgai grąžinti ir gerinti. Pratimų metu lavinamos riešo, alkūnės ir peties sąnarių amplitudės, lavinama raumenų jėga. Su priedų pagalba atkuriami buitiniai judesiai. Prietaisas turi 10 pozicijų, yra reguliuojama pasipriešinimo jėga.

Rekomenduojama:

  • persirgus galvos smegenų insultu
  • po įvairių rankos traumų
  • po kaklinės dalies išvaržos
  • reabilituojant rankos judesius

Jėgai ir judesių amplitudei lavinti. Pratimai skirti sąnarių amplitudžių, kūno raumenų jėgos atkūrimui didinimui. Pirmasis daviklis yra pritvirtinamas prie suglebusio raumens. Jo registruojamus susitraukimus galima stebėti realiuoju laiku. Antrasis daviklis (akcelerometras) fiksuoja sąnarių amplitudes.

Rekomenduojama esaant:

  • paraplegijai
  • raumens nykimui
  • sąnarių amplitudžių sumažėjimui
Užsakyti plaštakoms Užsakyti rankoms Užsakyti jėgai ir judesių amplitudei
Scroll to Top